Monday, November 24, 2008

Kontrolli tehtud tõlget!

Kontrolli autori originaalteksti põhjal, kui õigesti oskasid katkendit "tõlkida" kirjakeelde. Millised vead töös esinesid? Kirjuta siinse postituse kommentaari, kuidas said tõlkega hakkama, missugused vead esinesid ja mida üldse arvad niisugusest arvutikirjaviisist.


Ei ema ega isa ole veel koju jõudnud. Ann viib koolikoti oma tuppa ja läheb mõttesse vajunult kööki. Ta on väsinud nendest saladustest ja intriigidest, mida viimasel ajal üle mõistuse kokku kipub kuhjuma. Mis on teoksil Gregoril ja Martenil? Mis põrguma äri see on, mida nad ajavad, miks on Marten nüüd selline imelik, mis lugu nende rahadega on? Miks ta algul laseb Gregorile öelda, et raha ei saa, siis aga lõpuks annab ikka järele? Pealegi on Annil hirm, hirm oma sõprade pärast: millesse nad küll ennast mässinud on, mis tüüpidega see äri neil küll käib, et nüüd lausa nende elu ohus on? Mõte, et Gregor võiks surma saada, ajab tal kõhus kõik keerama. Appi!

Ta kõnnib närviliselt mööda korterit ringi. Neil on abi vaja, see on selge. Kellegagi peaks rääkima, kellegagi aru pidama, mõne täiskasvanuga, kes ehk sedasorti asjadest rohkem teab – aga kellega? Villem on kaugel, Võsul, ja telefoniga seda juttu ei aja. Emal on niigi siiber nende viimase aja seiklustest ja pealegi vaevalt ta mõikab midagi taolisest äriajamisest. Peale kõige muu võib ema reageerida täiesti ettearvamatult, näiteks kohe politseisse tormata ja teatada, et tema tütre sõpru plaanitakse mõrvata. Isa? Mida teab sellistest asjadest pangatöötaja? Ja mida ta üldse teha saaks?

5 comments:

joller23 said...

mõnda tähte olid liiga palju, paar koma oli puudu, Lause algab suure tähega.

Anu:D said...

Sain vist päris hästi tõlkega hakkama. Mõni sõna jäi mul ära. Minu arust on mõtetu selline arvutikiri, sest ma ei saandu mitte midagi sealt aru. Läks tükk aega aega kuni midagi koitma hakkas.

Karolin said...

Mõned sõnad olid vahele jäänud, muud nagu eriti ei olnud.

Ziegler said...

Ma sain üsna hästi hakkama, nimelt oli mul kolm sõna teisiti kirjutatud ning unustasin ära vahe iga kirjavahemärgi ja tähtede vahel.

Pilleriin said...

Ei ema ega isa ei ole veel koju jõudnud.